Užívať alebo neužívať? Ako zistiť, že mám nedostatok kolagénu?

Množstvo kolagénu môže klesať iným tempom a v inom veku, každého z nás. Kolagén Collafit môžete dolpňať aj preventívne je to pre vás len +. Ak však chcete zistiť, či kolagén Collafit zúfalo potrebujete, porozmýšľajte nad týmito príznakmi, ktoré sú špecifické pre nedostatok kolagénu.

  • Nedostatok kolagénu sa môže prejaviť hlavne problémami s pohybovým aparátom
  • bolesti pohybového aparátu - kĺbov, svalov, šliach
  • ochabnutá pokožka, celulitída či strie
  • pigmentové škvrny
  • suchá a dehydrovaná pleť, vrásky
  • ľahko sa štiepiace nechty
  • lámajúce, vypadávajúce vlasy, štiepiace sa končeky

Ak pozorujete na sebe hore uvedené symptómy, určite je vhodné siahnuť po kolagéne Collafit. A je úplne jedno či máte 25 alebo 50 rokov. Čím skôr začnete kolagén Collafit dopĺňať do tela, tým dlhšie sa udržíte vo forme a zdravý, svieži a krásny.

Vyskúšajte 100% morský kolagén bez prísad, kolagén vyrobený na Slovensku, náš Collafit.

Collafit je prémiový trojzložkový kolagén, kombinuje 3 hlavné typy kolagénu - kolagén typu I II III. Typ I zodpovedá 90% kolagénu vášho tela. Rybí kolagén je z hľadiska štruktúry najpodobnejší molekule ľudského kolagénu. Na rozdiel od hovädzieho, bravčového či kuracieho je teda pre človeka biologicky dostupnejší a oveľa lepšie a rýchlejšie ho telo prijme a využije. Tvorí štruktúru pokožky, kostí, šliach, vláknitých chrupaviek, spojivového tkaniva a zubov. Typ II je hlavná kolagénna zložka chrupavky. Typ III podporuje štruktúru svalov, kože, orgánov a artérií.

Collafit obsahuje aj Kyselinu hyaluronovú , vitamín C a Zinok. Prítomnosť vitamínu C je dôležitým faktorom pri syntéze kolagénu samotným telom. Vitamín C prispieva k strebávaniu kolagénu a tak prispieva k ich správnej funkcii.