FAQ

Odpovede na často kladené otázky

Je CollaFit vhodný aj pre vegetariánov?

CollaFit obsahuje kolagén vyrobený z rýb. CollaFit - BABYMOMMY obsahuje hovädzí kolagén .

 

Kedy počas dňa je najlepšie užíva CollaFit?

Či budete piť kolagén ráno, alebo večer, účinok bude ten istý, pokiaľ dostanete svoju dennú dávku kolagénových peptidov.

Niektoré zdroje odporúčajú užívať hydrolyzovaný kolagén nalačno, aspoň 2 hodiny po poslednom jedle. Vtedy sa kolagén najlepšie absorbuje.

 

Pokúšam sa otehotnieť. Je pre mňa bezpečné užívať CollaFit?

Áno, CollaFit je bezpečný pre ženy, ktoré sa pokúšajú otehotnieť, avšak počas tehotenstva odporúčame využiť CollaFit - BABYMOMMY .

Ak ste tehotná, alebo dojčíte, o vhodnosti výživového doplnku sa vždy poraďte so svojim lekárom.

 

Užívam antikoncepciu, môžem zároveň užívať aj CollaFit?

Áno, užívanie kolagénových doplnkov popri perorálnej antikoncepcii je bezpečné. No vzhľadom na to, že existuje veľa druhov antikoncepčných liekov, poraďte sa o vhodnosti užívania kolagénových doplnkov s vašim lekárom.

 

Čo sa stane, ak prestanem užívať CollaFit?

Jednotlivé výsledky sú rôzne, ak však prestanete užívať kolagén len na krátku dobu, napr. pár dní, dosiahnuté výsledky vám zostanú. No ak úplne prestanete užívať kolagén, výsledky, ktoré ste doteraz užívaním dosiahli, sa začnú postupne strácať.

 

Akú chuť má CollaFit?

Náš CollaFit obsahuje prírodnú citronovú príchuť bez cukru. Takže ho je možné pridávať do džúsu. 

 

Aký je rozdiel medzi kolagénom z rýb a kolagénom z iných zdrojov?

Kolagén, ktorý pochádza z rýb má lepšiu absorpčnú rýchlosť ako hovädzí alebo bravčový kolagén.

Rybí kolagén sa do tela absorbuje až 1,5-násobne efektívnejšie. Má menšie častice, čo znamená, že má omnoho lepšiu biologickú dostupnosť ako hovädzí alebo bravčový kolagén.

Ako presne pôsobí CollaFit?

- Kolagénové doplnky pomáhajú obnoviť kolagénový základ vo vašej pokožke.

- Pomáhajú bojovať proti známkam starnutia redukciou oxidačného stresu.

- Zabraňujú priečnemu prepojeniu kolagénových vlákien, zvyšujú vlhkosť a hydratáciu, zvyšujú prirodzenú produkciu kolagénu a prirodzenú produkciu kyseliny hyalurónovej v dermálnej vrstve pokožky. Vďaka tomu pokožka nadobudne opäť mladistvý vzhľad, má lepší odtieň a farbu, textúru, hydratáciu, vyhladzuje jemné vrásky a zlepšuje pružnosť pokožky.

- Podporu elasticitu pokožky, normálneho rastu a hustoty vlasov a na pevnosť a kvalitu nechtov.

- Kĺbová výživa, ktorá podporuje funkciu zdravých kĺbov. Má priaznivé účinky pri obnove poškodeného väziva, kĺbových spojov, regenerácii chrupaviek a pohybových schopností. Obsahuje jedinečné zloženie proti osteoartritíde.

- Je ideálny pre všetkých, ktorí radi športujú a ponúka vhodnú kombináciu vitamínov a minerálov a iných látok na zvýšenie energie a obnovu a budovanie svalovej hmoty.

Prečo je potrebné dopĺňať kolagén?

Mnoho expertov na zdravý životný štýl nazýva kolagén "bielkovinou mladosti" alebo "fontánou mladosti". Kolagén tvorí až 75% ľudskej kože. Vo veľkom množstve sa nachádza aj v šľachách, väzive, kĺboch, nechtoch a vlasoch. Práve kolagén prepožičiava koži pevnosť, elasticitu, objem a pružnosť. Po 30. roku života telo stráca schopnosť vytvárať toľko kolagénu, ako to bolo napríklad v období dospievania. V literatúre sa uvádza, že produkcia kolagénu v tomto veku je približne o 50 % menšia ako počas dospievania. Človek si z mäsa a potravín, aj keď je v nich dostatok bielkovín, dokáže asimilovať asi len 1% na znovu vytvorenie kolagénu v tele

Kolagén je bielkovina. Prečo teda nestačí mäso, alebo iné potraviny s obsahom bielkovín na to, aby sme si udržali mladistvo vyzerajúce kožu?

Molekula kolagénu je príliš veľká - má hmotnosť 300 000 Daltonov. Tenké črevo ju preto nie je schopné vstrebať. Pred približne 15 rokmi v Japonsku vedci vyvinuli patentovanú metódu - enzymatické štiepenie kolagénu na malé molekuly. Výsledkom tejto metódy je tzv. hydrolyzovaný kolagén, kde sú aminokyselinové reťazca prerušené. Konečným produktom sú malé molekuly s veľkosťou 5 000 a menej Daltonov, ktoré je už tenké črevo schopné vstrebať a dopraviť ich ich do krvného obehu.

Ako sa kolagén dostane do kože?

Kolagénové peptidy sa vstrebávajú cez tenké črevo do krvi a krvou sú distribuované do celého tela, podobne ako iné živiny vstrebané z potravy. Krvou sa dostanú do kože, kĺbov, kostí, srdca, nechtov, mozgu, šliach a iných častí tela.

Klinické štúdie ukázali zvýšené množstvo kolagénových peptidov v krvi po tom, čo zúčastňujúci štúdie užili hydrolyzovaný kolagén. Potom, čo sa kolagén dostane do tela, sa spustí reťazová reakcia, ktorá priaznivo ovplyvňuje kožu, kĺby, šľachy a väzivá už po niekoľkých týždňoch užívania.

Stáva sa z kolagénových peptidov v koži kolagén hneď?

Nie, nie je to tak jednoduché, že by sa po užití kolagénového doplnku stravy kolagénové peptidy v koži ihneď premenili na kolagén a okamžite vyplnili kožu. Keď sa kolagénové peptidy dostanú do krvi, spúšťa sa mnoho procesov a musí byť splnených niekoľkých podmienok, aby začala syntéza kolagénových vlákien v koži. Kolagén sa v tenkom čreve vstrebáva v podobe malých kolagénových peptidov a je distribuovaný krvou do kože. Kolagénové peptidy potom stimulujú fibroblasty (základné bunky väzivového tkaniva rozptýlené u človeka v rôznych častiach tela) k syntéze kolagénu a elastínu tým, že sa viažu na ich receptory. Je preto dôležité, aby kolagénových peptidov v doplnku bolo dostatočné množstvo.

 

Prečo je v CollaFite prítomnosť vitamínu C?

Prítomnosť vitamínu C je navyše ďalším dôležitým kofaktorom syntézy kolagénu. Spoločne urýchľujú produkciu kolagénu v koži. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu, k správnej funkcii kostí, chrupaviek a krvných ciev; prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

 

Kde si môžete kúpiť kolagén CollaFit?

CollaFit je možné zakúpiť na našom e-shope, a vo vybraných lekárňach.

 

Užívam kolagén CollaFit a nevidím žiadnu zmenu. Je to možné?

Áno je. Nie je to však spôsobené tým, že by ste užívali nekvalitný produkt. Kolagén sa nachádza aj v črevných stenách a vnútorných orgánoch. Ak Vám teda chýba kolagén najmä tam a trpíte napríklad „syndrómom deravého čreva", telo nasmeruje prijatý kolagén práve tam, pretože tam ho najviac potrebuje. Prvé, čo si teda všimnete bude lepšie trávenie a viac vitality. Až keď „opraví" kolagén tieto poškodené časti tela, môže sa začať posúvať aj ďalej do kostí, kĺbov, vlasov, nechtov, či pokožky.

 

Čo je magnézium – horčík?

Horčík je minerálna látka, ktorá je dôležitá pre väčšinu buniek nášho tela a ich správne fungovanie, preto by sme mali dbať na udržiavanie optimálnej hladiny.

 

Aká je optimálna hladina horčíka?

 

Zdravý dospelý človek má v sebe približne 20 – 30 g horčíka, z toho 60% je v kostiach, 27% vo svaloch, 6 – 7% v ostatných bunkách a len 1% v krvi. Denná odporúčaná dávka je 300 – 400 mg, pričom jeho potreba sa mení v závislosti od pohlavia, pribúdajúceho veku a vonkajších faktorov ako sú stres, tehotenstvo či zvýšená fyzická a psychická záťaž.

Hladinu horčíka si možno „udržiavať“ aj správnou životosprávou. Listová zelenina, orechy, celozrnná múka, čokoláda J, strukoviny a ryby majú vyšší obsah tohto minerálu, naopak príliš mäkká voda, mastné jedlá, sladké nápoje, alkohol či vysoký príjem soli môžu spôsobiť jeho nedostatok. Tiež ľudia trpiaci niektorými ochoreniami (migréna, cukrovka, vysoký krvný tlak, kŕče, ...) by si mali horčík dopĺňať. To isté platí aj pre ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu.

 

Prečo je dobré užívať horčík/magnézium?

Horčík/magnézium prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania, normálnemu metabolizmu, k normálnej činnosti nervovej sústavy, svalov, normálnemu stavu kostí a normálnej psychickej činnosti.

Magnézium tablety či radšej šumivé?

Na rozdiel od iných vitamínov a minerálov, horčík si väčšina ľudí dopĺňa, až keď už pociťuje jeho nedostatok. A pritom dostatočný príjem je aj podpornou liečbou mnohých ochorení. Šumivé tablety majú vyššiu dávku, a preto sú vhodné na rýchle doplnenie, napríklad pri svalových kŕčoch alebo bolestiach hlavy, avšak nie na dlhodobé užívanie. Ak zapijete liek od bolesti šumivým horčíkom, urýchlite tak nástup účinku a tiež predĺžite jeho trvanie.

 

Klasické tablety sú vhodné na dlhodobé užívanie, optimálne niekoľko mesiacov a výrazne skvalitňujú život cukrovkára (horčík zlepšuje metabolizmus cukrov a tukov), astmatika (zmierňuje záchvaty prieduškovej astmy), pomáhajú znížiť vysoký krvný tlak, znižujú výskyt záchvatov migrény a zmierňujú ich priebeh, zmierňujú bolesti pred a počas menštruácie a pôsobia proti svalovým kŕčom či nespavosti.

 

Ak netrpíte žiadnym z uvedených ochorení, neznamená to, že horčík nepotrebujete alebo ho máte dostatok. Práve naopak, doplňte si magnézium a cíťte sa sviežo, vďaka jeho schopnosti potlačiť chronickú únavu, pomôže tiež pri strese a zvýšenej fyzickej záťaži.

 

Ako a kedy mi bude tovar doručený?

Pri objednávke tovaru je možné zvoliť si rôzne spôsoby doručenia.

Ak ste si vybrali doručenie Kuriérskou spoločnosťou DPD balíček by mal byť u vás za 3-4 dni po expedovaní v pracovných dňoch v prípade, že je objednaný tovar na sklade. Ak ste objednávku potvrdili v piatok, cez víkend a sviatky, či dni pracovného pokoja, tovar bude doručený v nasledujúcich 3-4 pracovných dňoch po expedovaní.

Ak ste si zvolili Zásielkovňu/Osobný odber, balík si môžete vyzdvihnúť na nasledujúci pracovný deň po expedovaní vo vybranej zásielkovni a to podľa otváracích hodín konkrétnej prevádzky.

Kde získam informácie či je tovar skladom?

Keď máte zobrazenú stránku s viacerými produktmi, vidíte hneď vedľa ceny uvedenú informáciu či je tovar skladom.

Budete ma informovať o dodaní tovaru pred doručením?

Áno. Ako náhle je vaša objednávka spracovaná, odovzdáme zabalenú zásielku prepravcovi. Kuriér Vás bude kontaktovať telefonicky a dohodne si s Vami presný čas doručenia podľa zadanej dodacej adresy. Jeden krát môžete bezplatne zmeniť doručovaciu adresu, pokiaľ nebudete na mieste dodacej adresy v deň príchodu kuriéra.

Je možné vrátiť tovar?

 

Objednávateľ ako súkromná osoba (nepodnikateľ) má v súlade so zákonom možnosť odstúpiť od zmluvy do 14 pracovných dní od prevzatia tovaru. V takom prípade objednávateľ kontaktuje prevázdkovateľa a zašle mu písomné prehlásenie (nie elektronickou formou komunikácie) o odstúpení od zmluvy s uvedením čísla objednávky, dátumu nákupu a čísla účtu či presnej adresy pre finančné vysporiadanie. Zakúpený tovar v pôvodnom stave ako pri prevzatí (vrátane dokumentácie, a pod.) objednávateľ zašle na vlastné náklady spolu s originálom dokladu o kúpe späť na adresu prevádzkovateľa (ale nie formou dobierky). Právo na odstúpenie od zmluvy nemá objednávateľ, ak bol tovar zakúpený a prevzatý osobne u prevádzkovateľa. Prevázdkovateľ sa zaväzuje vrátiť objednávateľovi cenu zaplatenú za príslušný tovar v lehote 15 kalendárnych dní odo dňa prijatia vráteného tovaru rovnakým spôsobom aký bol použitý pri platbe za tovar, pokiaľ objednávateľ nepožiada inak. V prípade, ak je vrátený tovar poškodený, použitý alebo neúplný, prevádzkovateľ môže vrátiť objednávateľovi kúpnu cenu zníženú o hodnotu poškodenia, či opotrebenia predmetného tovaru a to vo výške min. 1% z celkovej ceny tovaru (v súlade s príslušnými ustanoveniami § 457 Občianskeho zákonníka).

 

Kedy bude spracovaná moja objednávka?

Štandardne trvá spracovanie a odoslanie objednávky 24-48 hod a doručenie zásielky  3-4 pracovné dni.

 

 

MÁTE ĎALŠIE OTÁZKY? NEVÁHAJTE NÁM NAPÍSAŤ!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie