OCHRÁŇ SA

3 hodnotenia
€107 –6 %
chrantesa 1200x900 biger
€107 –6 % €101
Skladom (> 50 ks)

OCHRÁŇ SA - vybuduj si svoj ochranný štít

Jedinečný spôsob ako môžeš fungovať bez obáv, prevenciou a podporením tvorby imunity organizmu v tom najširšom slova zmysle ti prinášame sériu produktov s ktorými tvoje telo odolá aj tým najhorším nástrahám vonkajšieho okolia.

Delenie produktov podľa cieľov

 

Krátkodobá intenzívna regenerácia ca. 2-3 týždne:

Extrapep Regeneration 2 x 1 porcia denne
Daily AZ 2 x 1 tableta
D3K2 winter vitamins 1 x 1 tableta denne (pri veku 50+ – poraďte sa s lekárom ohľadom vyššieho dávkovania)
Active Shield 1 x 1 dávka denne

Dlhodobé pravidelné budovanie imunity:

Extrapep Activation 2 x 1 porcia denne
Daily AZ 2 x 1 tableta denne
D3K2 winter vitamins 1 x 1 tableta (pri veku 50+ – poraďte sa s lekárom ohľadom vyššieho dávkovania)
Active Shield 1 x 1 dávka denne
Argimmune 2 x 0,5 , alebo 1×1 dávka denne

Detailné informácie

Podrobný popis

V prvom rade je nutné doplniť zásoby minerálnych látok, stopových prvkov a dôležitých vitamínov. Bez nich nefunguje poriadne nič. V potravinách, ktoré zvyčajne nakupujeme sa výrobcovia skôr sústreďujú na výzor a chuť ako na obsah výživových látok.

Daily AZ, ktorý sme zaradili do posilňujúcej diéty, obsahuje základné minerálne látky, stopové prvky a vitamíny, ktoré organizmus potrebuje, aby mohol dobre regenerovať.  Zdravému organizmu postačuje jedna denná dávka. Inak je to so staršími ročníkmi, u ktorých môže byť vstrebateľnosť znížená. Pri nich nutriční znalci odporúčajú, dávku zdvojnásobiť. Týka sa to aj zdravých osôb.

 

V ďalšom kroku je nutné doplniť zásoby vitamínu D. Výrazne podporuje imunitný systém. V zime ho máme málo a v lete, okrem stavebných robotníkov, ktorí trávia  väčšinu času na slnku, asi tiež. Výsledky analýz v Nemecku ukázali, že 85 % obyvateľstva trpí na nedostatok vitamínu  D. U nás to  nebude lepšie.  Odborníci tvrdia, že prvé 2-3 týždne je nutné brať 2-3 násobnú dennú dávku, až potom prejsť k normálnej dennej dávke. Do diéty sme zaradili D3K2 Winter Vitamins. Produkt obsahuje Vitamíny D3 a K2 rozpustené v MCT oleji a vmiešané do škrobu, čo tento proces zaručuje vysokú vstrebateľnosť oboch vitamínov.

 

Základom posilňovacej diéty sú novo vyvinuté Extrapepy: Extrapep Activation a Extrapep Regeneration.

Skúsenosti ukazujú, že pravidelným denným dopĺňaním vitamínov a minerálov (Daily AZ, D3K2 Winter Vitamins), spolu s Extrapep Regeneration (1xráno, 1x popoludní) je možné v priebehu krátkeho časového obdobia 2-3 týždňov výrazne posilniť organizmus a zmobilizovať imunitný systém.

Podmienkou je, že uvedené výživové doplnky sú kombinované s pravidelnou, na obsah živín bohatou, stravou obsahujúcou cca: 20 % tukov (najlepšie rastlinné oleje, ideálne olivový olej, a iné zdroje nenasýtených mastných kyselín, napr. aj rybí tuk atď.), 35 % sacharidov, 30 % bielkovín  a 15 % vlákniny (zelenina ).

 

Denný príjem bielkovín pri tejto fáze regeneračnej diéty by mal byť v rozmedzí 0,8-1,5g na 1kg hmotnosti organizmu. Kvalitu väčšiny príjmaných bielkovín viete ešte zlepšiť napr. pridaním vajíčok k jedlu. Vaječné bielkoviny patria medzi najhodnotnejšie. Veľmi dobrým zdrojom bielkovín sú aj napr. strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach). Niektoré z nich obsahujú až 24% bielkovín.

Počas regeneračnej diéty nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín – ca. 2 litre denne.

Po rýchlej regenerácii je rozumné  organiznus zastabilizovať. Túto úlohu môže prevziať Extrapep Activation spolu s produktom Argimmune.  Základom v Extrapep Activation podobne ako v Extrapep Regeneration sú krátke regeneračné peptidy a vitamíny, naviac je dodaný kreatín – látka dôležitá pre tvorbu energie – tá je najmä potrebná ako suplement pre ľudí starších ako 45 rokov.

Ďalšou výhodou Extrapep Activation je, že môžeme z neho namiešať nápoj, alebo  ho môžeme zamiešať do jedla, napr. vločiek s jogurtom atď. Argimmune obsahuje Arginín a vitamín C. Dopĺňame ich podľa potreby, zvyčajne postačuje 1 dávka denne. Daily A-Z, D3K2 Winter Vitamins dávkujeme dlhodobo po jednej dávke denne. V tejto fáze stabilizačno-regeneračnej diéty postačuje príjem bielkovín 0,7-1 g na kg hmotnosti. Imunitný systém je možné podporiť v obidvoch posilňujúcich fázach osvedčeným nápojom Activeshield obsahujúcim glukánové polysacharidy a vitamíny.